Princip fungování

Princip fungování u vodovodních baterií

Princip fungování u vodovodních baterií

Obdobně jako u podobných produktů na trhu, i produktové řadě AirForce One dochází ke smíchání vzduchu s vodou, čímž je poskytnut obvyklý komfort pro uživatele s tím rozdílem, že naše produkty disponují speciální zúženou patentovanou mřížkou. Na spodní části dávkovačů je mezera, kde vniká do baterie tolik vzduchu, kolik vody z baterie vytéká. Zabudované zúžení v dávkovači reguluje průtok vody a tím garantuje nízkou spotřebu vody, při zachování obvyklého komfortu.

 

Princip fungování u dávkovačů pro sprchy

Princip fungování u dávkovačů pro sprchy

V dávkovači na sprchy, stejně jako u dávkovačů na baterie je regulovaný proud vody zúženou patentovanou mřížkou. Jelikož se jedná o uzavřený okruh (sprchová hadice-baterie nebo sprchová hadice-růžice) tak systém neprovzdušňuje vzduch, jelikož ho není kde brát, ale kombinace „vrtulky“ v dávkovači a sprchové růžice.

 

Technický popis

Po seznámení se s produktem, je důležitá i znalost technický parametrů a dat, které budou nápomocné při uzavírání smluv s odběrateli.

Spotřeba u běžných baterií a sprch

U běžných na trhu se vyskytujících baterií a sprch je spotřeba vody dle výrobců při tlaku 3 bary 22-25 l/min. U nejnovějších nízkoenergetických baterií je spotřeba 12l/min při tlaku 3 bary. Náklady na pořízení těchto typů baterií jsou značné. S produktem AirForce One jsme schopni snížit spotřebu vody i na 4 l/min, při zachování příjemného komfortu. Běžné sprchy na trhu mají spotřebu 28-22 l /min, kde pomocí našich produktů jsme schopní snížit spotřebu až na 5 l/min.

Vodovodní řád

V závislosti na místě a dodavateli je předepsaný a přijatý tlak vody 3 bary. Dodavatel vůči odběratelům garantuje tlak vody minimálně 2,5 baru, ale vyskytují se i místa (vysoké budovy, sídliště apod.), kde tlak vody v potrubí dosahuje 6-7 barů, čímž pochopitelně roste i spotřeba vody.

a. Kolísavý tlak

Kvůli kolísavému tlaku v potrubí můžeme registrovat skoro v každé domácnosti, že např. v průběhu sprchování se nám mění proud vody, když se pustí voda ve stejném podlaží, nebo kolísá teplá/studená voda. Produktová řada AirForce One WS po namontování na všechny baterie a sprchy sníží, nebo úplně odbourá tyto jevy, stabilizuje tlak v potrubí.

b. Potrubní deprese

Potrubní depresí nazýváme jev, kdy při otevření kohoutku sprchy nebo baterie, při snaze vodovodního řádu rychle doplnit tlak v potrubí dochází k otřesům trubek ve zdi a tzv.“mlácení trubek“. Při namontování produktové řady AirForce One WS na všechny baterie a sprchy tento jev úplně mizí díky narovnání tlaku ve vodovodním řádu.

c. Nečistoty ve vodovodním řádu

Ve vodovodním řádu (hlavně v nových) se můžou vyskytnout různé nečistoty, které vznikli při montování trubek (např. svařování) a které se vlivem užívání časem z potrubí uvolňují. Může to být písek, rez a pod.. Tyto nečistoty jsme schopni odstranit rychle a komfortně pomocí klíče Key One.

 

vytisknout | mapa webu | webdesign varanasi Co., s.r.o. Copyright © 2010 varanasi Co., s.r.o. | sporice-vody@varanasi.cz

Partneři: www.usporavody.cz | www.perlatory.cz | Reklamní kravaty a šátky | Šperky Swarovski a doplňky | Perlátory a dávkovače pro sprchy
Masážní podložka Yantra | Dovolená v Tatrách | Zahradní nábytek | Renovace dveří | Jízda na koni | Ubrousky a toaletní papír